Екологічний аудит, ОВНС
Фірма "Екоберег" здійснює екологічний аудит існуючої інфраструктури (господарської, будівельної, транспортної тощо) території об'єкту проектування і зон її впливу на навколишнє середовище з метою оцінки сучасного екологічного стану цієї території (акваторії), його відповідності стандартам і вимогам природоохоронного законодавства, необхідності проведення природоохоронних заходів і, в решті решт, - для встановлення можливих екологічних ризиків в процесі реалізації проектної діяльності та оцінки інвестиційної привабливості об'єктів проектування з екологічних позицій.
Важливим завданням екологічного аудиту с підготовка об'єктивних і обґрунтованих матеріалів для інформування громадськості про сучасний екологічний стан об'єкту проектування та передбачені заходи щодо його поліпшення. Це завдання може бути вирішене шляхом публікацій у наукових і популярних виданнях, обговорення у засобах масової інформації.
Екологічний аудит здійснюється у відповідності до "Закону про екологічний аудит" (№1862-ІУ від 24 червня 2004 р.) дотримуючись основних положень цього закону - критеріїв екоаудиту (стаття 5), основних завдань і принципів (статті 8, 10), вимог (стаття 14) і порядку його проведення (розділ 2).
Фірма "Екоберег" здійснює екологічний аудит з урахуванням специфіки об'єктів проектування - прибережних територій. При цьому оцінюється стан як об'єкту проектування, так і прилеглих до нього водних об'єктів та їх екосистем.
Екологічний аудит здійснюється силами фірми "Екоберег" із залученням провідних профільних науково-дослідних інститутів і організацій України. В ході розробки екологічного аудиту виконуються наступні дослідження:
- Еколого-геологічна оцінка впливу на навколишнє природне водно-геологічне середовище інфраструктури території навколо водного об'єкту в межах землевідводу.
- Оцінка стану екосистеми водного об'єкту і прилеглої до нього території в межах землевідводу при існуючому її використанні.
- Санітарно-гігієнічна оцінка якості води і донних відкладів водного об'єкту та забруднення ґрунтів і повітря на прилеглій до нього ділянці в межах землевідводу при існуючому використанні території.
Результатом екологічного аудиту є зведений звіт про вплив на навколишнє середовище існуючої інфраструктури території об'єкту проектування, в якому в інтегрованій формі викладаються матеріали часткових екологічних оцінок геологічного середовища, геоморфологічних і гідрологічних умов, гідрохімічних, гідробіологічних та санітарно-гігієнічних характеристик, а також рекомендації і пропозиції щодо поліпшення екологічного стану території і подальшого її використання.
ОВНС
В подальшому при розробці проектів водоохоронних зон, берегоукріплення захисту територій від затоплення і підтоплення матеріали екологічного аудиту слугують основою для складання розділу ОВНС (оцінка впливу на навколишнє середовище) відповідного проекту.
Розділ ОВНС розробляється у відповідності до Державних будівельних норм України ДБН А.2.2-1-2003 "Проектування. Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) при проектуванні і будівництв підприємств, будинків і споруд".
При цьому до екологічної оцінки існуючого стану території додається оцінка впливу на навколишнє природне, соціальне і техногенне середовище передбаченої проектом діяльності, передбачаються заходи щодо забезпеченні нормативного стану довкілля. |